S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Zapojení SPIS do pomoci občanům ukrajinské národnosti

Vytvořeno: 1. 3. 2022 Poslední aktualizace: 24. 10. 2022

Systém psychosociální intervenční služby (SPIS) ve zdravotnictví poskytuje podporu při zasažení nadlimitním stresem v každodenních situacích, stejně jako při událostech mimořádných.

Vyškolení zdravotničtí peeři a psychologové jsou k dispozici svým kolegům. V současné krizi nabízí podporu o to více i těm, kteří pocházejí z Ukrajiny, či jiných východních zemí a prožívají těžké dny, obavy o své blízké, svou zemi… přitom však dále obětavě poskytují zdravotní péči nemocným.  Psychosociální podpora je dostupná face to face, stejně je k dispozici anonymní krizová linka kolegiální podpory: +420 530 331 122.

Do podpory se prostřednictvím Krizové intervenční linky SPIS zapojují také zdravotničtí interventi. Od 1. 3. je k dispozici i ukrajinským občanům v situaci akutního stresu. Telefonickou první psychickou podporu lze využít při aktivaci celostátní linky 1221, jejíž operátor zajistí spojení konferenčního hovoru s pracovníkem podpůrné linky s asistencí tlumočníka.

 


Система психосоціальної підтримки у сфері охорони здоров’я надає свої послуги у подоланні надмірного стресу як в повсякденних ситуаціях, так  і у надзвичайних.

Своїх колег завжди пітримає медичний персонал та психологи. У нинішній ситуації особливу підтримку пропонуємо тим, хто приїжджає з України чи інших східних країн і переживає важкі дні, тим, хто боїться за своїх близьких, за свою країну, але в той же час самовіддано  продовжує надавати медичну допомогу хворим.

Психосоціальна підтримка доступна віч-на-віч, а також наявна анонімна лінія колегіальної підтримки за номером +420 530 331 122.

Від 1 березня лінія підтримки доступна і для громадян України. Телефонну психологічну підтримку можете використати лише  зателефонувавши на загальнодержавний номер 1221, оператор забезпечить вам розмову зі співробітником лінії з асистенцією перекладача.