S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha (ÚVN)

Vytvořeno: 8. 7. 2022 Poslední aktualizace: 28. 7. 2022

Pomozte nám vytvářet příjemnější prostředí pro pacienty hospitalizované v naší nemocnici.

Posláním Dobrovolnického centra ÚVN je vytvářet radostnější prostředí pro naše pacienty. Spolupráce s dobrovolníky se v ÚVN rozvíjí od roku 2002.

Dobrovolníci nesuplují práci zdravotnického personálu, jejich role je jiná. Pomáhají udržovat kontakt s běžným životem a zlidšťují atmosféru prostředí. S pacienty společně tráví volný čas, povídají si, čtou jim, někteří je doprovázejí na procházku, pomáhají při výtvarných/tvořivých dílnách nebo si připraví hudební vystoupení. Pomáhají tak pacientům prožít radostné okamžiky a na chvíli zapomenout na jejich trápení.

Dobrovolníci navštěvují pacienty na lůžkových odděleních (Oddělení dlouhodobé a ošetřovatelské péče, Oddělení všeobecných interních lůžek, Oddělení dlouhodobé intenzivní péče, Psychiatrické oddělení) a klienty v Domově Vlčí mák.

V případě zájmu o dobrovolnickou činnost v ÚVN nás neváhejte kontaktovat. 

Kontakt

Dobrovolnické centrum ÚVN, pavilon B, vchod B2, přízemí, e-mail: dobrovolnici@uvn.cz, tel.: +420 727 901 639.
Koordinátoři dobrovolníků ve zdravotních službách: Tomáš Kelbich, BBA a Helena McMenamin, B.Sc.