S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR k udělení Anticeny Big Brother Awards

Vytvořeno: 17. 1. 2014 Poslední aktualizace: 17. 1. 2014

Ministerstvo zdravotnictví ČR považuje současnou právní úpravu ve věci archivace screeningových kartiček novorozenců za dostatečnou. Aktuálně ale připravuje zpřesnění současné právní úpravy tak, aby byly vyvráceny případné nejasnosti či pochybnosti. Nově by měla být délka skladování přesně specifikována (MZ navrhuje deset let) a dále by měl být zaveden formulář obsahující podrobné poučení, případně i souhlas se screeningovým vyšetřením pro rodiče. O návrhu resort momentálně jedná se zástupci odborné veřejnosti.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?