S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Tiskové prohlášení MZ: Zrušení či omezení regulačních poplatků omezí kvalitu a dostupnost péče pro české pacienty!

Vytvořeno: 15. 5. 2009 Poslední aktualizace: 15. 5. 2009

Ministerstvo zdravotnictví ČR považuje dnešní rozhodnutí Poslanecké sněmovny za mimořádně nešťastné pro české zdravotnictví a především pro těžce nemocné pacienty. V případě, že k tomuto kroku dojde, nemůže českým pacientům garantovat kvalitu služeb poskytovaných zdravotními zařízeními ve stávajícím rozsahu. Hrozí omezení specializované léčby pro vážně nemocné, omezení dostupnosti léčby ve specializovaných centrech, omezení počtu náročných operativních zákroků, prodloužení čekacích dob na některé typy operací a menší komfort v čekárnách lékařů. Upozorňujeme, že zrušení či omezení regulačních poplatků významně poškodí finanční stabilitu celého zdravotnického systému a nebudou moci být zohledněny v plném měřítku potřeby českých pacientů. Úplným zrušením regulačních poplatků padne i ochranný limit, který chrání především chronicky nemocné pacienty a pacienty trpící více chorobami, např. v oblasti doplatků za léky, kdy prokazatelně ochraňuje desetitisíce lidí.


Celé tiskové prohlášení – viz níže „Přílohy„: „MinZd_prohlaseni_reg_poplatky“

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?