S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Tiskové prohlášení Ministerstva zdravotnictví ČR ke kauze Diag Human

Vytvořeno: 27. 7. 2012 Poslední aktualizace: 27. 7. 2012

 

Diag Human neuspěl v USA s návrhem exekuce na majetek ČR 

Diag Human vzal zpět svou žádost o výkon rozhodčího nálezu v USA a celé exekuční řízení v USA tímto končí.  
 
„Předpokládáme, že firma Diag Human vyhodnotila svoji právní pozici v USA jako špatnou s ohledem na velmi podrobné a kvalitně zpracované vyjádření ČR, “ uvedl  1. náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek  a dodává:  „Jasně se navíc potvrzuje skutečnost, že strategie ČR je ve sporu naprosto správná.“
Z pohledu ministerstva zdravotnictví mohlo hrát roli i špatné PR Diagu v USA způsobené zatčením a uvalením vazby na předsedu představenstva firmy Diag Human, pana Michaela Balboi, za finanční podvody právě v USA.  
 
 
 
Pro více informací kontaktujte: 
Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166,
Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz

Jste spokojeni s obsahem této stránky?