S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Roadshow k eReceptu pokračovala tentokrát v Praze

Vytvořeno: 12. 6. 2018 Poslední aktualizace: 12. 6. 2018

Ing. Gabriela Štěpanyová
vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí 11. června 2018 zúčastnil již sedmého odborného semináře pro lékaře a lékárníky v rámci roadshow Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv k eReceptu. Seminář tentokrát proběhl v Praze v Lékařském domě České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Ministr Vojtěch představil myšlenku zákona o elektronizaci zdravotnictví, který umožní sdílet mezi lékaři zdravotnickou dokumentaci do dvou až tří let. Semináře se kromě ministra zúčastnila i zastupující ředitelka SÚKL Irena Storová, která doplnila informace o vyjádření, že je do budoucna plánovaná přeshraniční výměna elektronických receptů i zdravotnické dokumentace.

Do konce letošního roku by pak mělo dojít ke změně legislativy, aby bylo možné od ledna 2019 spustit možnost nahlížet do lékového záznamu pacienta. Soupis předepsaných a vydaných léků je již nyní dostupný pacientovi, ale nově by do něj měli vidět všichni lékaři a lékárníci, jak vysvětlil náměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel. Ve druhé části semináře zazněly zkušenosti s eReceptem z praxe, které představily lékařka z privátní kliniky v Praze a lékárnice ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Semináře v dalších regionech České republiky budou pokračovat i do budoucna, konkrétní termíny a místa konání jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách ministerstva a na www.epreskripce.cz

Denně aktualizované statistiky elektronické preskripce můžete sledovat zde. Materiály z odborných seminářů naleznete zde


Jste spokojeni s obsahem této stránky?