S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ředitel Psychiatrické nemocnice Brno rezignoval

Vytvořeno: 19. 2. 2019 Poslední aktualizace: 19. 2. 2019

 

Dlouholetý ředitel Psychiatrické nemocnice Brno Marek Radimský dnes rezignoval na svou funkci. Ministr zdravotnictví rezignaci přijal. Ve funkci končí k dnešnímu dni. Nemocnici do výběru nového ředitele v otevřeném výběrovém řízení povede primář zdejšího akutního oddělení Pavel Mošťák.

Marek Radimský stál v čele psychiatrické nemocnice od roku 2001. A právě to označil jako jeden z důvodů svého rozhodnutí. „Po osmnácti letech nastal čas předat řízení nemocnice někomu jinému,“ uvedl Marek Radimský. „Rozhodnutí pana ředitele respektuji. Při našem dnešním setkání jsem mu poděkoval za velký kus dobře odvedené práce pro psychiatrickou nemocnici a popřál mu do budoucna hodně pracovních i osobních úspěchů,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Ministerstvo zdravotnictví vypíše výběrové řízení v nejbližších dnech.


Odbor komunikace s veřejností
Kontakt pro média: Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?