S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce ministra zdravotnictví Leoše Hegera na dnešní schválení návrhu zákona o potravinách a tabákových výrobcích Vládou ČR

Vytvořeno: 2. 5. 2013 Poslední aktualizace: 2. 5. 2013

„Výsledek dnešního jednání vlády o zákonu o potravinách je pro nás přijatelným kompromisem, který rozhodně není výsledkem tlaku úředníků, ale činem zdravého rozumu. Veřejné zdraví je z logiky věci i pojmu samotného záležitostí medicínskou, k níž má mnohem blíže než k postupům úřednickým. Hygiena byla v průběhu posledních šesti let velmi oslabena jak rozpočtově, tak i personálně. I přesto odvádí perfektní práci, jak ukazuje například účinná akceschopnost v kauze metanol, boj proti nákazám z potravin i jedna z nejnižších úmrtností na infekční choroby v Evropě. Z tohoto důvodu se domnívám, že by další omezení hygienické služby bylo pro zdraví naší populace kontraproduktivní. Je nezbytné, aby i nadále poskytovala komplexní dohled a péči nad ochranou veřejného zdraví, tak jako dosud,“ Leoš Heger, ministr zdravotnictví.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?