S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Prohlášení ministerstva zdravotnictví

Vytvořeno: 18. 3. 2009 Poslední aktualizace: 18. 3. 2009

Prohlášení ministerstva zdravotnictví


 


            Ve snaze zajistit pro zdravotnictví v době ekonomické krize dostatek finančních prostředků, které úzce souvisí s prosazením připravených reformních zdravotnických zákonů v Parlamentu České republiky, souhlasí ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová s návrhem poslanců na stažení zákonů z pořadu aktuální schůze.


 


            Vznikne tak prostor pro koaliční jednání, které ministryně zdravotnictví neprodleně iniciuje a již v průběhu příštího týdne se setká se zástupci jednotlivých koaličních poslaneckých klubů. Jsme přesvědčeni, že diskuse a případné dílčí úpravy v zákonech povedou nakonec k jejich přijetí.


 


            Ihned po svém jmenování do funkce ministryně zdravotnictví zahájila diskusi s odbornou veřejností o znění návrhů zákonů o zdravotních službách a o novele zákona o veřejném zdravotním pojištění. Návazným jednáním s koaličními poslanci dokončí celý proces a vrátí zákony zpět k projednávání do Parlamentu České republiky.


 


  


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?