S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Prohlášení ministerstva zdravotnictví

Vytvořeno: 18. 3. 2009 Poslední aktualizace: 18. 3. 2009

Prohlášení ministerstva zdravotnictví


 


            Ve snaze zajistit pro zdravotnictví v době ekonomické krize dostatek finančních prostředků, které úzce souvisí s prosazením připravených reformních zdravotnických zákonů v Parlamentu České republiky, souhlasí ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová s návrhem poslanců na stažení zákonů z pořadu aktuální schůze.


 


            Vznikne tak prostor pro koaliční jednání, které ministryně zdravotnictví neprodleně iniciuje a již v průběhu příštího týdne se setká se zástupci jednotlivých koaličních poslaneckých klubů. Jsme přesvědčeni, že diskuse a případné dílčí úpravy v zákonech povedou nakonec k jejich přijetí.


 


            Ihned po svém jmenování do funkce ministryně zdravotnictví zahájila diskusi s odbornou veřejností o znění návrhů zákonů o zdravotních službách a o novele zákona o veřejném zdravotním pojištění. Návazným jednáním s koaličními poslanci dokončí celý proces a vrátí zákony zpět k projednávání do Parlamentu České republiky.


 


  


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?