S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Novou hlavní hygieničkou ČR bude Eva Gottvaldová

Vytvořeno: 15. 6. 2016 Poslední aktualizace: 15. 6. 2016

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes (15. 6.) předložil vládě návrh na jmenování Mgr. Evy Gottvaldové na služební místo hlavního hygienika České republiky. Vláda návrh a jmenování navržené žadatelky schválila.

„Jedním z klíčových úkolů pro novou hlavní hygieničku bude další zlepšování prevence před nákazou HIV a AIDS, která se začíná v populaci rozšiřovat,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Mgr. Eva Gottvaldová absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, magisterské studium v oboru Specializace ve zdravotnictví – Výživa člověka. Od roku 2003 pracovala ve státní správě v oblasti hygieny obecné a komunální či v oblasti prevence vzniku chronických neinfekčních onemocnění. Od roku 2012 působila jako diplomat ve Stálém zastoupení EU v Bruselu, kde zastupovala zájmy ČR v orgánech a institucích EU, zejména v pracovních skupinách Rady EU pro veřejné zdraví a pro léčiva a zdravotnické prostředky.

Datum jmenování hlavní hygieničky do funkce bude upřesněno.

 

 

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?