S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Novou hlavní hygieničkou ČR bude Eva Gottvaldová

Vytvořeno: 15. 6. 2016 Poslední aktualizace: 15. 6. 2016

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček dnes (15. 6.) předložil vládě návrh na jmenování Mgr. Evy Gottvaldové na služební místo hlavního hygienika České republiky. Vláda návrh a jmenování navržené žadatelky schválila.

„Jedním z klíčových úkolů pro novou hlavní hygieničku bude další zlepšování prevence před nákazou HIV a AIDS, která se začíná v populaci rozšiřovat,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Mgr. Eva Gottvaldová absolvovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, magisterské studium v oboru Specializace ve zdravotnictví – Výživa člověka. Od roku 2003 pracovala ve státní správě v oblasti hygieny obecné a komunální či v oblasti prevence vzniku chronických neinfekčních onemocnění. Od roku 2012 působila jako diplomat ve Stálém zastoupení EU v Bruselu, kde zastupovala zájmy ČR v orgánech a institucích EU, zejména v pracovních skupinách Rady EU pro veřejné zdraví a pro léčiva a zdravotnické prostředky.

Datum jmenování hlavní hygieničky do funkce bude upřesněno.

 

 

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?