Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení vybral Kateřinu Podrazilovou jako ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Vytvořeno: 19. 9. 2023 Poslední aktualizace: 19. 9. 2023

Úkolem Kateřiny Podrazilové bude zajistit bezproblémové fungování Státního ústavu pro kontrolu léčiv a zaměřit se především na maximální aktivitu v otázce kvality, bezpečnosti a dostupnosti léčiv.

Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D.

“Na základě výsledků výběrového řízení jsem vybral Kateřinu Podrazilovou. Je zkušenou odbornicí, která má bohaté pracovní zkušenosti a lékovou agendu zná velmi dobře, mimo jiné i díky předchozímu působení na jedné z vedoucích pozic v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.  

Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D. v minulosti působila jako ředitelka sekce cen a úhrad Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Od roku 2014 je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde koordinovala agendu lékové politiky pro šest členských zdravotních pojišťoven a řešila problematiku dostupnosti léčiv na trhu. Vystudovala magisterský obor molekulární biologie a genetiky na Univerzitě Karlově, kterou absolvovala v roce 1991. V roce 1999 získala titul Ph.D. v oboru molekulární toxikologie. Do roku 2008 byla také vědeckou pracovnicí environmentální molekulární biologie.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?