Ministr zdravotnictví předal Cenu veřejnosti za nejlepší zdravotnický výzkum

Vytvořeno: 21. 4. 2011 Poslední aktualizace: 21. 4. 2011

Ministr zdravotnictví Leoš Heger předal ve čtvrtek 21. dubna 2011 týmu profesorky Renaty Cífkové Cenu veřejnosti za nejlepší výsledky a přínos pro české zdravotnictví. Cenu získala za projekt „Prevalence a incidence základních rizikových faktorů KVO, analýza dlouhodobých trendů v náhodně vybraném populačním vzorku ČR, Czech post – MONICA Study“, který byl realizován v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze.

 
Cenu získal tým profesorky Renaty Cífkové na základě ankety určené široké veřejnosti, jejíž druhý ročník vyhlásil v prosinci loňského roku ministr zdravotnictví Leoš Heger v rámci slavnostního předání Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj. Veřejnost vybírala ze sedmi řešitelských týmů navržených na Cenu ministra a měla možnost udělit jednomu z nich právě Cenu veřejnosti jako ocenění za nejlepší výsledky a přínos pro zdravotnictví. Hlasování se zúčastnilo celkem 9759 osob. 
 
„Jsem potěšen zájmem široké veřejnosti o zdravotnický výzkum. Všechny projekty v hlasování byly velmi zajímavé a představují pro české zdravotnictví velký přínos. Mám radost, že se lidé do hlasování v takovém rozsahu zapojili a ocenili tak skvělou práci našich vědců a odborníků,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.
 
Na druhém místě se umístil tým docenta Davida Školoudíka z Fakultní nemocnice Ostrava s projektem Aktivace fibrinolytického systému pomocí kontinuálního ultrazvukového monitoringu u pacientů s ischemickou cévní mozkovou příhodou a dobrovolníků. Třetí místo obsadil tým profesora Martina Haluzíka z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze s projektem Význam a mechanizmus působení adipocytárních hormonů při regulaci inzulínové senzitivity u pacientek s inzulínovou rezistencí různé etiologie.
 
Kompletní výsledky hlasování naleznete na internetových stránkách www.mzcr.cz v sekci Odborník, zdravotník.
 
Pro více informací kontaktujte:
Ministerstvo zdravotnictví ČR, Vlastimil Sršeň, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz
 
Cena veřejnosti 01
 
Cena veřejnosti 02
 

Cena veřejnosti 03

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?