S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví odvolal ředitelku Fakultní nemocnice Na Bulovce

Vytvořeno: 1. 4. 2011 Poslední aktualizace: 1. 4. 2011
K dnešnímu dni ministr zdravotnictví odvolal z funkce Kateřinu Toběrnou, ředitelku Fakultní nemocnice Na Bulovce.
 
 „Oceňuji, že paní ředitelka dokázala svým krizovým řízením stabilizovat nelehkou ekonomickou situaci nemocnice,  a to i přes velké protesty, které se objevily mezi zaměstnanci,“ vysvětluje ministr zdravotnictví Leoš Heger a dodává: „Některé kroky paní ředitelky realizované v rámci krizového řízení se jeví z pohledu ministerstva zdravotnictví jako nestandardní a v současné době probíhá jejich prověřování kontrolními orgány ministerstva. I to dále zkomplikovalo vztahy v nemocnici. Problémy tak překročily únosnou míru a bohužel převážily nad pozitivní rolí, kterou paní ředitelka sehrála.“
 
Na nového ředitele fakultní nemocnice bude vypsáno standardní výběrové řízení.
 
 
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?