S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví jednal s odbory o školách v přírodě

Vytvořeno: 11. 5. 2021 Poslední aktualizace: 11. 5. 2021

Od 1. června by se děti mohly vrátit na školy v přírodě. Na společném jednání se na tom dohodl ministr zdravotnictví Petr Arenberger a předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek. Případné konání škol v přírodě by proběhlo za stanovených hygienicko-epidemických podmínek, které stanoví odbor hlavní hygieničky ČR na Ministerstvu zdravotnictví.

„Jsme rádi, že školy konečně po dlouhé době mohou pro školáky uspořádat zotavovací pobyty. Už nyní se nám podařilo ve velké míře umožnit návrat dětí do škol a školy v přírodě jsou dalším krokem k návratu do běžného života,“ řekl k významu školních aktivit ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Na záměru obnovit konání škol v přírodě se ministr zdravotnictví shodl s předsedou Asociace samostatných odborů Bohumírem Dufkem na společném jednání, které proběhlo v pondělí 10. května. Nyní odbor hlavní hygieničky na Ministerstvu zdravotnictví definuje hygienické podmínky, za kterých by děti mohly na školy v přírodě odjet. Bude se jednat např. o testování účastníků a stanovení jejich maximálního počtu.

„Po roce se nám konečně podařilo najít s ministerstvem zdravotnictví shodu na prospěšnosti pořádání škol v přírodě.  Souhlasíme také s návrhem opatrného a zodpovědného rozvolňování,“ dodává předseda ASO Bohumír Dufek.


Odbor komunikace s veřejností
Jana Schillerová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?