S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček zavítal ve čtvrtek 3. dubna do Plzeňského kraje

Vytvořeno: 7. 4. 2014 Poslední aktualizace: 7. 4. 2014

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček zahájil návštěvu na Krajském úřadě Plzeňského kraje, kde mu hejtman Václav Šlajs přiblížil situaci ve zdravotnictví v regionu.

Hovořilo se také o velmi dobré úrovni zdravotní záchranné služby, na jejíž provoz přispívá kraj ze dvou třetin. Ministr v této souvislosti uvedl, že se bude zasazovat o změnu poměru financování ve prospěch krajů.

Hejtman také seznámil ministra s aktuální problematikou týkající se zákona o Národním parku Šumava, převodu letiště Líně či rušení vojenského újezdu Brdy.

Po přijetí na krajském úřadě ministr přejel do fakultní nemocnice, kde si prohlédl oddělení onkologie, gynekologie a centrální příjem. Při pracovním obědě se nad tématem regionálního zdravotnictví sešel s řediteli nemocnic v Plzeňském kraji.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?