Ministr Vojtěch podepsal s ČVUT memorandum o dodávkách respirátorů do nemocnic

Vytvořeno: 23. 3. 2020 Poslední aktualizace: 23. 3. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes podepsal s Českým vysokým učením technickým v Praze a jeho Start-upem TRIX Connections memorandum o vzájemné spolupráci v boji proti koronaviru za podpory vědy a výzkumu. Hlavním cílem je v co nejkratší době dostat do českých nemocnic respirátory s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3 vyvinuté Českým vysokým učením technickým, které jsou vyráběny na 3D tiskárnách.

„Díky skvělé práci ČVUT budeme mít brzy pravidelné dodávky respirátorů nejvyšší kvality pro naše fakultní nemocnice. Naši vědci odvedli úžasnou práci! Spolupráci s ČVUT a jeho Start-upem TRIX Connections jsme dnes stvrdili memorandem. Tento týden nám ČVUT dodá 600 kusů respirátorů, od dubna 500 kusů denně a vyvíjí způsob, jak navýšit kapacitu výroby respirátorů až na 10 tisíc kusů denně. Všechny zapojené subjekty pracují na bázi dobrovolnosti, my budeme hradit jen výrobní materiál na 3D tisk,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Dnešní memorandum o spolupráci podepsali ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, rektor ČVUT Vojtěch Petráček a zástupce Start-upu ČVUT Trix Connection Jaroslav Lískovec. Všechny strany memoranda prohlásili, že respirátor bude komerčně dodáván výlučně Ministerstvu zdravotnictví a bude použit výhradně pro potřeby zdravotnických zařízení a jejich personálu. 


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?