S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví vypravilo další kamion s léky darovanými farmaceutickými společnostmi na pomoc Ukrajině

Vytvořeno: 5. 5. 2022 Poslední aktualizace: 5. 5. 2022

Ministerstvo zdravotnictví dnes ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru a se společností Alliance Healthcare vypravilo v pořadí již pátý kamion léků na pomoc Ukrajině. 61 560 balení léčiv v souhrnné hodnotě téměř 4 milionů korun darovaly společnosti Herbacos Recordati s.r.o. a Valtix Pharma s.r.o. Darování je koordinováno v rámci Mechanismu civilní ochrany EU.

„Situace na Ukrajině i nadále vyžaduje naši pomoc. Nepolevujeme v ní a posíláme ukrajinským občanům a lékařům další, v pořadí už pátou, várku potřebných léků. Děkuji farmaceutickým firmám za jejich dary,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

V rámci této várky pomoci jsou na Ukrajinu převáženy především léčivé přípravky pro léčbu infekcí močových cest způsobených bakteriemi, a také zdravotnický prostředek, který chrání poraněnou a odřenou pokožku. Ten pomáhá hojit rány, vytváří ochranné prostředí před mikrobiální kontaminací a podporuje samovolnou regeneraci kůže. Na místo určení v Polsku by pomoc k další distribuci měla dorazit v pátečních ranních hodinách.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?