S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví ČR informuje o možných zdravotních rizicích v souvislosti s činností islandského vulkánu

Vytvořeno: 16. 4. 2010 Poslední aktualizace: 16. 4. 2010


Pravděpodobnost ovlivnění  zdraví obyvatel na základě současného odhadu vývoje situace, týkající se sopečného prachu z islandského vulkánu: 
 
podle informace ČHMÚ se určitý podíl prachových částic může dostat i do přízemních vrstev atmosféry, ne však ve vysokých koncentracích.  Lze ale doporučit omezení vycházek a větrání v budovách. Prachové částice mohou způsobit dráždění spojivek a dýchacích cest. Zvýšená opatrnost je na místě u citlivých skupin obyvatelstva, což jsou lidé se srdečními a dýchacími chorobami, malé děti a senioři. Nemocní  by měli pečlivě dbát o svoji dlouhodobou medikaci. 
 
Odhad možných zdravotních rizik je plně závislý na vývoji meteorologické situace o které bude průběžně informovat ČHMÚ.
 
 
 
Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166 Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz
 

Přílohy

Typ souboru: doc
TZ_vulkan.doc (145,00 KB)

Jste spokojeni s obsahem této stránky?