S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo odmítá spekulace deníku Právo o výběrovém řízení na ředitele Nemocnice Na Homolce

Vytvořeno: 18. 9. 2018 Poslední aktualizace: 18. 9. 2018

Odbor komunikace s veřejností
tiskové oddělení


Reakce MZ ČR na článek deníku Právo „Podivné výběrové řízení na šéfa Homolky, vítěz je prý jasný předem“ ze dne 18. 9. 2018.

Ministerstvo zásadně odmítá tvrzení deníku Právo o dopředu jasném vítězi výběrového řízení na nového ředitele Nemocnice Na Homolce. Jedná se o jednoznačně nepravdivé tvrzení. Je nutné zdůraznit, že autorka článku se opírá o pouhé spekulace. Zdůrazňujeme, že na pozici ředitele Nemocnice Na Homolce probíhá otevřené a transparentní výběrové řízení. Nového ředitele vybírá výběrová komise složená ze špičkových odborníků, například ze stran odborných společností, profesních komor a vzdělávacích institucí, která při osobních pohovorech s jednotlivými uchazeči důkladně posuzuje jejich kvalifikační předpoklady pro danou funkci a prostřednictvím hlasování rozhoduje o výběru nejvhodnějšího z nich. Následně ministrovi předloží doporučení, na základě kterého ministr rozhodne o vítězi výběrového řízení. Cílem je vybrat toho nejlepšího kandidáta, stejně jako u všech dosavadních výběrových řízení. Podotýkáme, že ministerstvo klade velký důraz na maximální transparentnost všech výběrových řízení.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?