S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Jan Blatný: Snažíme se, aby nová nařízení nikomu nezabránila dojít si nakoupit

Vytvořeno: 19. 2. 2021 Poslední aktualizace: 4. 3. 2021

Datum vydání: 19. 2. 2021
Zdroj: Frekvence 1
Autor: Luboš Procházka


„Zavedení respirátorů je považováno za sice jedno z jednoduchých, ale zato velmi efektivních opatření, tak se snažím prosazovat, aby tato povinnost byla dlouhodobě. Situace je taková, že ani jinou možnost nemáme. Mezitím díky aktivitám MPO a ministerstva financí došlo ke snížení cen těchto respirátorů a k jejich zvýšené dostupnosti. Hovoříme v současné době o tom, že budeme s pomocí ústředního krizového štábu chtít distribuovat do všech okresů ty tzv. chirurgické roušky a uvažujeme i o tom, jakým způsobem, v případě, že se situace ukázala býti nedostatková stran FFP2 respirátorů, řešit i toto,“ uvedl v Press klubu ministr zdravotnictví Jan Blatný.


Jste spokojeni s obsahem této stránky?