S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

České a saské záchranky se dohodly na přeshraniční spolupráci

Vytvořeno: 26. 11. 2015 Poslední aktualizace: 26. 11. 2015

Ujednání o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb mezi Svobodným státem Sasko a Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem podepsaly včera odpoledne v Karlových Varech (25. 11. 2015) české kraje a Svobodný stát Sasko. Jde o výsledek téměř dva roky trvajících debat všech zúčastněných stran, které začaly už v dubnu 2013 podpisem Rámcové smlouvy. Ministerstvo zdravotnictví ČR, které se podílelo na zmíněné Rámcové smlouvě, reprezentovala náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová.

„Podpis vzájemného ujednání o spolupráci našich a saských zdravotnických záchranných služeb je důležitou událostí pro lidi žijící a pohybující se v dotčených příhraničních oblastech. Od 1. ledna 2016 bude možné zajistit rychlou pomoc záchrannou službou ze Saska v případě, kdy česká záchranná služba nebude moci tuto pomoc poskytnout. A to platí samozřejmě oboustranně,“ vysvětluje Lenka Teska Arnoštová, která také ocenila dojednané podmínky: „Velmi si vážím toho, že se zúčastněné kraje domluvily se saskou stranou na bezúhradovém, respektive recipročním finančním plnění. Tato dohoda na financování platí pro prvních 15 měsíců, poté budou vyhodnoceny náklady a rozhodnuto o dalším postupu,“ uzavírá náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová. 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 604
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?