S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Registrace přeshraničního prodeje elektronických cigaret a oznámení ohledně systému ověřování věku

Vytvořeno: 2. 6. 2017 Poslední aktualizace: 2. 6. 2017

 

Registrace přeshraničního prodeje elektronických cigaret a náhradních náplní do nich na dálku a oznámení ohledně systému ověřování věku u prodeje tabákových a souvisejících výrobků na dálku

 

Prodejce tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret prostřednictvím prostředku komunikace na dálku je povinen písemně oznámit údaje o systému ověřování věku a jeho fungování Ministerstvu zdravotnictví v souladu § 6 odst. 4 zákona č. 65/2017 Sb. Maloobchodní prodejce elektronických cigaret nebo náhradních náplní do nich na trh formou přeshraničního prodeje na dálku před zahájením prodeje je povinen v souladu s § 13c odst. 4 a 5 zákona č. 110/1997 Sb. ve znění pozdějších předpisů, se zaregistrovat.  

Ke splnění výše uvedených povinností je k dispozici zvláštní modul v informačním systému ROP (Registr oznámených potravin).

Přílohy