S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Patient Safety Curriculum Guide: Multiprofesional edition

Vytvořeno: 29. 4. 2016 Poslední aktualizace: 29. 4. 2016

 

Na základě plnění Akčního plánu č. 9: Zajištění kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb/Zdraví 2020 uveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví publikaci Příručka k osnově o bezpečí pacientů: Multiprofesní edice“.

Jedná se českou verzi významné publikace Světové zdravotnické organizace (WHO) Patient Safety Curriculum Guide: Multi – professional Edition, která původně sloužila jako výukový materiál pro studenty lékařských a nelékařských zdravotnických oborů.

WHO publikace byla vyvinuta v roce 2009 expertní pracovní skupinou složenou z předních mezinárodních odborníků a zástupců několika zainteresovaných studentských spolků a je souhrnem odborných doporučení pro zdravotnický personál, jak zajistit maximální úroveň bezpečí pacientů při poskytování zdravotní péče.

I přesto, že se využívá pro vzdělávání pregraduální a postgraduální zdravotnických pracovníků, je psán záměrně takovou formou, aby textu porozuměl jakýkoli čtenář a publikace se mohla využívat flexibilně.

Česká verze publikace bude v ČR využita jako referenční nástroje pro vzdělávání zdravotníků s cílem zlepšení kvality a efektivity edukace v oblasti bezpečí pacientů.

 

Příručka k osnově o bezpečí pacientů volně ke stažení zde.

pozn.: pro náhled  či stažení vložte heslo: mzcr