Stanovení nebezpečného výrobku – sada plastových nehtů QUN CHAO

Vytvořeno: 25. 6. 2012 Poslední aktualizace: 25. 6. 2012

   

Ministerstvo zdravotnictví postupem podle § 80 odst. 7 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanoví jako nebezpečný výrobek tuto sadu plastových nehtů:
 
QUN CHAO, NO: 8801−A, THE FASHION NAIL
 
Výrobce/Dovozce/Distributor:  neuveden
Země původu:  Čína
Prodejce:  Cong Nguyen Thanh, Celní 327/5, 360 05 Karlovy Vary − Rybáře, IČ: 26348152
 
Popis: Jedná se o sadu barevných průhledných plastových nehtů na ruce s dekorem a lepidla v 5 cm dlouhé oranžové tubě. Nehty s lepidlem jsou uzavřeny v celofánu a všity do papírové skládačky s obdélníkovým průhledem. Velikost balení je cca 8 × 5,5 cm. Na zadní straně skládačky jsou pokyny k použití a varování v angličtině. Složení výrobku je uvedeno pouze na tubě s lepidlem.
 
Odůvodnění: Bylo zjištěno, že u uvedeného výrobku nejsou prokazatelně dodrženy požadavky
§ 26 odst. 1 písm. b) zákona 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů, protože ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických prostředcích zakázána v příloze 2 vyhlášky č. 448/2009 Sb., o stanovení hygienických požadavků na kosmetické prostředky (v položce č. 675), a to dibuthylftalát.
 
Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při použití výrobku může docházet ke kontaktu s kůží, přičemž látka, ktera nesmí být součástí složení kosmetických prostředků, může přestupovat do organizmu, kde představuje riziko pro reprodukci či může nepříznivě ovlivňovat zdraví zejména u citlivých skupin obyvatel 
 

Úplný text stanovení nebezpečného výrobku v textových formátech word a pdf a předmětné fotografie v příloze.

Přílohy