S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Nabídka partnerství od německého Helmholzova centra pro výzkum infekcí

Vytvořeno: 18. 7. 2022 Poslední aktualizace: 18. 7. 2022

Ministerstvo zdravotnictví obdrželo nabídku partnerství od německého Helmholzova centra pro výzkum infekcí (https://www.helmholtz-hzi.de/en/), který by se chtěl zapojit do níže zmíněné otevřené výzvy programu EU4Health. Nabízejí následující odborné znalosti:

– vývoj inovativních antibiotik na bázi přírodních produktů a antivirulentních produktů

– odborné znalosti v oblasti One Health Surveillance a budoucích zoonóz

– rychlá diagnostika: rychlý vývoj jednoduchých a/nebo multiplexních testů, ihned po identifikaci nových variant, takže testy mohou být použity pro monitorování v terénu

Příjem těchto Žádostí o poskytnutí grantu je možné Evropské komisi předložit do 18. srpna 2022. Informace týkající se všech aktuálních výzev k poskytnutí grantu v rámci EU4Health naleznete zde Otevřené výzvy – Ministerstvo zdravotnictví (mzcr.cz).

ID Výzvy ID: EU4H-2021-PJ-20: Action grant to support a HERA laboratory network, více o Výzvě naleznete zde Funding & tenders (europa.eu)  

V případě zájmu kontaktujte:

Dr. Birgit Grün

Head of Staff Unit Scientific Strategy

Helmholtz Centre for Infection Research from Germany

Contact: birgit.gruen@helmholtz-hzi.de

https://www.helmholtz-hzi.de/en/