S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ministerstvo zdravotnictví navštívil velkošpitálník Suverénního řádu maltézských rytířů

Vytvořeno: 26. 1. 2018 Poslední aktualizace: 26. 1. 2018

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ve čtvrtek 25. ledna 2018 setkal s velkošpitálníkem Suverénního řádu maltézských rytířů J. E. Dominiquem Princem de La Rochefoucald-Montbelem.

Předmětem bilaterálního setkání bylo nejprve pozitivní zhodnocení probíhající spolupráce Suverénního řádu maltézských rytířů s Českou republikou a informování o probíhajících zdravotnických a humanitárních akcích řádu ve světě. Následně velvyslanec řádu v České republice, J. E. Wenceslas Prince de Lobkowicz, informoval ministra zdravotnictví o aktivitách řádu na území České republiky. Ministr Adam Vojtěch kladně reagoval na projekty a akce pořádané organizací Maltézská pomoc a podpořil myšlenku pokračující a rozvíjející se vzájemné spolupráce v oblasti zdravotnictví. Na závěr setkání si obě jednající strany vyměnily dary a proběhlo společné focení.