S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Informace pro rezidenty – nelékaře jak postupovat v případě, že jejich vzdělávací plán není ještě zveřejněn nebo chybí akreditované zařízení

Vytvořeno: 9. 11. 2011 Poslední aktualizace: 9. 11. 2011

 

  • V případě, že nejsou vytvořeny nové vzdělávací programy dle Nařízení vlády č. 31/2010 o oborech specializačního vzdělávání a označení odbornosti zdravotnických pracovníků se specializovanou způsobilostí, rezidenti se vzdělávají podle dosud platného vzdělávacího programu dle Nařízení vlády č. 463/2004 Sb., kterým se stanoví obory specializačního vzdělávání a označení odbornosti zdravotnických pracovníků se specializovanou způsobilostí.

     

  • V případě, že vznikl nový obor specializačního vzdělávání a dosud není akreditován, nelze specializační vzdělávání dočasně uskutečňovat.
 
  • V případě, že není akreditovaná vzdělávací instituce na nový vzdělávací plán specializačního vzdělávání, který však nahrazuje původní, lze postupovat podle dosud platného vzdělávacího plánu.
 

Z důvodu zajištění specializačního vzdělávání byly osloveny přímo řízené organizace na zajištění akreditace u oborů, které dosud akreditovány nejsou.