S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Informace o nelegální kosmetice zn. Nestocosmetics na trhu

Vytvořeno: 23. 6. 2008 Poslední aktualizace: 23. 6. 2008

            Hlavní hygienik ČR varuje před výrobky kosmetické řady zn. Nestocosmetics, výrobce NETO & NESTORIO – Phytopharmacon spol. s r.o. „v likvidaci“, Oldřichova 37, Praha 2. Jako výrobce je na balení uvedena firma NETO & NESTORIO – Phytopharmacon spol. s r.o. Nový Bor, případně NESTO-PHARMA s.r.o.,  Nový Bor (firma rovněž v likvidaci).


 


            Na základě provedených šetření a laboratorních zkoušek byly zjištěno, že uvedení těchto kosmetických prostředků na trh neodpovídá platným legislativním předpisům – nebyla zhodnocena jejich bezpečnost a nebylo oznámeno jejich uvedení na trh. U přípravků Nestar ung., mast s výtažky z měsíčku lékařského a meduňky, a Honorin ung. byl prokázán obsah v kosmetických prostředcích zakázaných látek – glukokortikoidů (položka 300, příloha  č. 2 vyhlášky č. 26/2001 Sb., o kosmetických prostředcích, ve znění pozdějších předpisů).


 


            Výrobky řady zn. Nestocosmetics jsou podle zjištěných informací nabízeny také k léčení ekzematických onemocnění u dětí, přestože nejsou jako léčivo registrovány


(Celý text – viz příloha „Informace o nelegální kosmetice“.)


Fotografie předmětného výrobku:


Foto nelegální kosmetika V.JPG


Foto nelegální kosmetika 2 V.JPG