S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

740/2021 1) Na základě, čeho jsou prakticky všechny země mimo EU paušálně dány do skupiny velmi vysoce rizikových zemí, přestože prokazatelně jsou na tom epidemicky stejně nebo lépe než země s vysokým rizikem? Z jakého důvodu k tomuto zařazení dochází? Proč musí občané vracející se z těchto zemí (velmi vysoce rizikových) mít test ještě před nástupem do letadla, když jsou očkováni (a tedy mimo jiné by nešli do karantény, pokud by se setkali s nakaženým), přestože teoreticky, mohou jít na test ihned po návratu? Jaké riziko tímto stát eliminuje, když toto po občanech vyžaduje? Jaké jsou odhady eventuální zhoršení epidemické situace, pokud by toto opatření bylo zrušeno, tedy kolik nových nakažených/hospitalizovaných/zemřelých by takové zrušení mohlo způsobit? 2) Proč má Srbsko jednodušší podmínky návratu než Severní Makedonie, Bosna a Hercegovina, Albánie, Gruzie, Vanuatu, Tonga a Kiribati když srbská epidemická situace je stejná nebo horší než situace zmíněných zemí? 3) Pokud jsem občan ČR trvale žijící v Argentině mohu se odstěhovat do Brazílie (tedy země s extrémním rizikem nákazy)? 4) Jaké osobní údaje o mé osobě zpracováváte?

Vytvořeno: 19. 10. 2021 Poslední aktualizace: 19. 10. 2021

Přílohy

Typ souboru: pdf
740a.pdf (448,83 KB)