S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Zpráva o výsledcích vyhodnocení připravenosti a reakce České republiky na epidemii Eboly

Vytvořeno: 31. 8. 2016 Poslední aktualizace: 31. 8. 2016

Zpráva o výsledcích vyhodnocení připravenosti a reakce České republiky na epidemii Eboly informuje o činnostech a postupech realizovaných v zájmu eliminace rizika importu vysoce nakažlivé krvácivé horečky Ebola z doposud v globální historii lidstva nejrozsáhlejšího ohniska dané nákazy, které bylo aktivováno na území západní Afriky v roce 2014. Zpráva reflektuje potřebu komplexního vyhodnocení reálné odezvy systému reakce České republiky, nastaveného ještě před vznikem epidemie Eboly v kontextu implementace platných Mezinárodních zdravotnických předpisů (dále jen „MZP“), a to v době ukončení preventivních opatření, která byla realizována v zájmu zamezení importu Eboly na území státu.

 

Přílohy