S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Zajištění primární zdravotní péče pro osoby z Ukrajiny – metodický pokyn (aktualizace červenec 2022)

Vytvořeno: 29. 6. 2022 Poslední aktualizace: 19. 7. 2022

Ministerstvo zdravotnictví zřizuje tzv. UA POINTy, ve kterých mohou ukrajinští uprchlíci čerpat zdravotní péči. UA POINTy budou z rozhodnutí ministra zdravotnictví zřízeny při všech přímo řízených fakultních nemocnicích. Na UA pointech mohou být poskytnuty zdravotní služby pacientům, které nebude schopna absorbovat síť poskytovatelů primární péče.

UA POINTy zřídily všechny fakultní nemocnice. Na místě je poskytována lékařská pohotovostní péče pro dospělé, pro děti a dorost z Ukrajiny a v případě zvýšeného zájmu i gynekologicko-porodnická ambulance. Na místě jsou zajištěny i tlumočnické služby. Ostatním nemocnicím Ministerstvo zdravotnictví zřízení UA POINTu doporučuje.

Metodický pokyn, doplněný výkon a karty se zdravotní anamnézou najdete přiložené níže.

Přílohy