S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Žádost o informace ze dne 24. 10. 2022

Vytvořeno: 14. 11. 2022 Poslední aktualizace: 14. 11. 2022
  • Když jeden poskytovatel zdravotních služeb poskytuje ve zdravotnických zařízeních s různou adresou uvedenou v oprávnění k poskytování zdravotních služeb akutní lůžkovou péči v chirurgických a interních oborech, které z vyšetření (skiagrafie, skiaskopie, výpočetní tomografie, sonografie, magnetická rezonance) z oboru radiologie a zobrazovací metody musí tento poskytovatel zdravotních služeb v každém uvedeném zdravotnickém zařízení zajistit statim? Ve zdravotnickém zařízení musí být při vyšetření fyzicky přítomen lékař – radiolog? Je rozdíl, jestli se poskytuje neodkladná, akutní nebo plánovaná zdravotní péče?
    Může poskytovatel zdravotních služeb v tomto případě zajišťovat personál nutný pro provedení statim vyšetření v oboru radiologie a zobrazovací metody jen v jednom zdravotnickém zařízení a s dalšími zdravotnickými zařízeními tuto péči zprostředkovaně sdílet? A je možné toto udělat, když sloučí identifikační čísla poskytovatele zdravotních služeb?

Přílohy

Typ souboru: pdf
436.pdf (185,91 KB)