S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Výsledky externího auditu HPH – intervenční skupina

Vytvořeno: 7. 10. 2014 Poslední aktualizace: 7. 10. 2014

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR považuje za prioritní oblast českého zdravotnictví kontinuální zvyšování kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb. Proto se Česká republika účastní mezinárodního projektu pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) – HPH Recognition project, který vede nemocnice k tomu, aby kladly větší důraz na podporu zdraví a prevenci nemocí než pouze na diagnostické a terapeutické služby. Podpora zdraví vrací do popředí slovo pacient.

V rámci tohoto projektu dosáhla ČR čestného světového prvenství tím, že 3 HPH nemocnice v prosinci 2013 ukončily práci na projektu a získaly HPH certifikát.

Jednalo se o Nemocnici Valašské Meziříčí a Nemocnici Pelhřimov, kterým gratulujeme k údělení zlatého certifikátu a o Nemocnici Jihlava, která získala stříbrný certifikát.

 

Všem zástupcům HPH nemocnic děkujeme za spolupráci a těšíme se na závěrečné zhodnocení projektu ve zbývajících 5 nemocnicích, které se bude konat v červnu 2014.

Více informocí o programu WHO – Nemocnice a zdravotnická zařízení podporující zdraví najdete zde.