S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Zdeněk Blahuta obhájil své místo ve vedení SÚKL

Vytvořeno: 16. 6. 2014 Poslední aktualizace: 16. 6. 2014

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se rozhodl respektovat jednomyslné doporučení výběrové komise a jmenovat ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv dosavadního dočasného ředitele Zdeňka Blahutu.

„Osobně vítám, že výběrová komise nezpochybnila postavení pana ředitele Blahuty v čele ústavu, protože až dosud jsem s jeho výsledky práce velmi spokojen. Jím nařízený audit poukázal na velice významná pochybení za minulého vedení a nyní dokáže ušetřit více než miliardu v systému zdravotního pojištění zrychlením práce ústavu. Pevně věřím, že takto povede SÚKL i nadále,“ uvedl ke svému rozhodnutí ministr Němeček.

Zdeněk Blahuta vede SÚKL od 10. února letošního roku poté, co ministr zdravotnictví odvolal Pavla Březovského. Předtím působil jako vedoucí lékárník nemocniční lékárny Městské nemocnice Ostrava.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?