S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Výzva provozovatelům k dodržování pravidel

Vytvořeno: 6. 12. 2020 Poslední aktualizace: 6. 12. 2020

V Praze dne 6. 12. 2020

Vážení provozovatelé restaurací, hospod a barů, vážení hosté,

všichni chceme, abychom se co nejdříve vrátili k normálnímu životu, kdy si v klidu a pohodě můžeme posedět s rodinou a přáteli. A chceme poděkovat naprosté většině z vás, že stávající pravidla dodržujete. Restaurace nikdy nebyly hlavním zdrojem nákazy a tuto situaci musíme udržet i nadále.

O to důrazněji vyzýváme těch několik jedinců, kteří pravidla porušují, aby s tím ihned skončili. Ohrožujete nejen sami sebe, ale také všechny ostatní kolegy, kteří se chovají zodpovědně. Bylo by velmi smutné, kdyby se opět celá gastronomie stala obětí několika viditelných případů porušování pravidel.

 

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory

Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu

Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací


Jste spokojeni s obsahem této stránky?