S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Vyjádření ministerstva financí k článku Aktuálně.cz: „Česko vrátí Bruselu za předražené přístroje 163,4 milionu“

Vytvořeno: 27. 11. 2014 Poslední aktualizace: 27. 11. 2014

Z důvodu značných nepřesností v článku publikovaném dnes na serveru Aktuálně.cz, si dovolujeme upozornit na reakci Ministerstva financí

Reakce MF:

Ministerstvo financí se ohrazuje proti informacím zveřejněným serverem Aktuálně.cz, podle kterého má ČR vrátit do rozpočtu EU 163 milionů Kč. Článek obsahuje řadu hrubých nepřesností a zastaralé a neautorizované citace. Takové nepravdivé informace mohou poškodit všechny tři zúčastněné rezorty (MF, MMR a MZdr) a ekonomické zájmy České republiky.

Horizontální audit zdravotnictví, který byl proveden Ministerstvem financí na základě požadavku Evropské komise a v souladu s jí schválenou metodikou, dosud nebyl uzavřen. Je však nutné uvést, že není pravdou, že by výše navržených korekcí na úrovni příjemců i poskytovatele byla 163 mil. Kč, finální výše je odlišná. Ministerstvo financí její výši nemůže v současnosti sdělit, ale jedná se o desítky milionů Kč.

http://www.mfcr.cz/cs/aktualne/v-mediich/2014/nepresne-a-zavadejici-informace-o-horizo-19777

 

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?