S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Vláda navýšila resortní rozpočet a srovnala platové tarify zaměstnanců ve zdravotnictví

Vytvořeno: 25. 9. 2017 Poslední aktualizace: 25. 9. 2017

Vláda na svém dnešním zasedání rozhodla o navýšení rozpočtu ministerstva zdravotnictví o miliardu korun oproti původnímu návrhu. Rozpočet resortu tedy po dnešním jednání vlády činí 7 783 mil. Kč. O finální podobě rozpočtu bude po volbách rozhodovat Poslanecká sněmovna v novém složení. Navýšené prostředky budou využity převážně na investice.

Dále také ministři na dnešním zasedání schválili návrh nového prováděcího nařízení vlády k zákoníku práce, které upravuje platové poměry zaměstnanců ve veřejných službách a správě, což se týká i zdravotníků – lékařů zdravotních ústavů či krajských hygienických stanic. Ti byli dosud oproti lékařům v lůžkové péči znevýhodněni, protože jejich platové tarify se od lékařů v nemocnicích lišily. Vláda tak svým nařízením rozhodla o srovnání těchto tarifů, což bylo výsledkem dlouhodobých snah Ministerstva zdravotnictví.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?