S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Viera Šedivá byla jmenována zástupkyní hlavního hygienika České republiky

Vytvořeno: 17. 8. 2009 Poslední aktualizace: 17. 8. 2009

Na návrh ministryně zdravotnictví Dany Juráskové jmenovala Vláda České republiky na dnešním zasedání MUDr. Vieru Šedivou zástupkyní hlavního hygienika České republiky.

Paní doktorka Šedivá promovala na Lékařské fakultě hygienické Karlovy univerzity v Praze a celý svůj profesní život se věnuje specializaci hygieny a veřejného zdraví. Složila celkem tři specializační atestace v oborech hygiena a epidemiologie, hygiena obecná a komunální a veřejné zdravotnictví.

Před svým jmenováním zástupkyní hlavního hygienika České republiky byla ředitelkou Zdravotního ústavu se sídlem v Kolíně a Zdravotního ústavu se sídlem v Praze, které úspěšně transformovala v moderní a ekonomicky stabilní organizace. V minulosti taktéž úspěšné působila na vedoucích pozicích na okresní hygienické stanici.

Mezi hlavní úkoly Viery Šedivé bude patřit především řízení, modernizace a restrukturalizace orgánů ochrany a podpory veřejného zdraví v České republice.

 
 

Tisková zpráva v originální verzi – viz níže „Přílohy“

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Vlastimil Sršeň, e-mail: tis@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?