S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ve FN Hradec Králové bylo otevřeno Česko-čínské centrum pro výzkum tradiční čínské medicíny

Vytvořeno: 18. 6. 2015 Poslední aktualizace: 18. 6. 2015

Včera (17. 6. 2015) bylo ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové za přítomnosti ministrů zdravotnictví ČR a Číny slavnostně otevřeno Česko-čínské centrum pro výzkum tradiční čínské medicíny. Akce se zúčastnila také čínská vicepremiérka a ředitel FN Hradec Králové. Postupně by v nemocnici měla vzniknout klinická pracoviště a poté klinika zabývající se tradiční čínskou medicínou. V budoucnu by se klinika měla věnovat nejen léčbě pacientů, ale i dalšímu výzkumu či pedagogickým aktivitám.

„Smysl vybudování kliniky je v poznání postupů tradiční čínské medicíny a jejich využití jako doplňku ke standardní lékařské péči. Záměrem rozhodně není nahrazovat klasickou medicínu tradiční čínskou medicínou, je to opravdu doplněk. Vnímal bych to podobně jako lázeňskou či rehabilitační péči. Prostě metoda, která umí účinně pomoci od nepříjemných příznaků, jako je bolest či například svalové křeče,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Na přelomu srpna a září by se měla otevřít také ambulance pro zájemce o léčbu tradiční čínskou medicínou, přičemž pacienti by si tuto alternativu hradili sami. Nová klinika zaměřená na tradiční čínskou medicínu by mohla začít fungovat do tří let, financování stavby zajistí čínská strana.  Jde o pilotní projekt a první centrum tradiční čínské medicíny ve střední a východní Evropě. Měl by přispět ke zlepšení zdravotního stavu českých občanů a k prohloubení a podpoře česko-čínské spolupráce ve zdravotnictví.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?