S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

V České republice je dvacet jedna pacientů nakažených koronavirem

Vytvořeno: 7. 3. 2020 Poslední aktualizace: 7. 3. 2020

 

V České republice se během dnešního dne potvrdily dva nové případy nákazy koronavirem. Celkem je v karanténě dvacet jedna osob. Pět z nich je hospitalizováno v Nemocnici Na Bulovce, čtyři v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a zbytek je v domácí karanténě. U všech pacientů má onemocnění mírný průběh.

Dalšími potvrzenými případy jsou jedna žena a jeden muž. Oba dva na koronavirus vyšetřila Nemocnice Na Bulovce a jsou v tuto chvíli v domácí karanténě.  Žena se nakazila od jiné ženy, se kterou je v úzkém známém kontaktu a která dříve pobývala v Itálii. Muž, stejně jako sedmnáct dalších pacientů, se v minulých dnech vrátil z Itálie, kde byl na dovolené v lyžařském středisku.

Aktuálně evidujeme dva přenosy z člověka na člověka, v ostatních případech se jedná o cestovatelské anamnézy. Z celkového počtu dvacet jedna pozitivních případů se pouze jedna žena nakazila v americkém Bostonu, všechny ostatní souvisí s Itálií. Mezi jednadvaceti nakaženými jsou dvě děti.

Aktuální čísla najdete na našich webových stránkách.


Odbor komunikace s veřejností
Ing. Gabriela Štěpanyová, tisková mluvčí, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz  

 

 

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?