S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

V České republice byl potvrzen pátý případ A /H1N1

Vytvořeno: 17. 6. 2009 Poslední aktualizace: 17. 6. 2009

Dne 16. června ve večerních hodinách byl Národní referenční laboratoří pro chřipku SZÚ potvrzen výskyt pátého případu infekce virem chřipky A/H1N1.


Pozitivně testovaným je dospělý 49letý muž z Prahy, který přicestoval zpět do České republiky ze Spojených států amerických (L.A., Las Vegas, Honolulu) dne 11.června. Dne 15. června vyhledal pro akutní respirační příznaky lékařské ošetření ve Fakultní nemocnici Na Bulovce, kde mu byl proveden i odběr materiálu na virologické vyšetření. Vzorky byly dne 16. června odeslány a obratem vyšetřeny v Národní referenční laboratoři. Onemocnění má celkově lehký průběh, a proto nebyla nutná hospitalizace. V současné době je pacient ve velmi dobrém klinickém stavu v domácím ošetření.


Všechny případné kontakty šetří standardním způsobem HS hl. města Prahy. Jedná se o další izolovaný případ importované infekce na území ČR, který není v současné době nijak překvapující. Z epidemiologického i léčebného hlediska je situace řešena standardním způsobem.


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166


Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?