S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

TZ: Novým náměstkem ministryně zdravotnictví jmenován Martin Plíšek

Vytvořeno: 29. 1. 2009 Poslední aktualizace: 29. 1. 2009

Ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová jmenovala Mgr. Martina Plíška novým náměstkem pro legislativu a právo.


Martin Plíšek do současnosti působil jako vrchní ředitel pro legislativu a právo na ministerstvu zdravotnictví, je místopředsedou pražské organizace KDU-ČSL a předsedou lidovecké obvodní organizace v Praze 4 a členem stranické odborné zdravotnické komise; je také neuvolněným radním Prahy 4.


Martin Plíšek absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, je mu 34 let, je ženatý, má dvě dcery a mezi jeho zájmy patří historie, hudba a turistika.


Ke svému jmenování uvedl:


„Svoje jmenování beru také jako možnost prosazovat programové priority KDU-ČSL v oblasti zdravotnictví, samozřejmě při respektování vládního programového prohlášení. Současně předpokládám, že se ještě zlepší komunikace v rámci vládní koalice, zejména při projednávání zdravotnických reformních zákonů.“


Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166, e-mail: tis@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?