S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR

Vytvořeno: 25. 5. 2009 Poslední aktualizace: 25. 5. 2009

Na ministerstvu zdravotnictví se v pondělí 25. května 2009 konal informační brífink na téma:


AKTUÁLNÍ INFORMACE K VÝSKYTU A (H1N1).


Informace podali hlavní hygienik ČR a náměstek ministryně zdravotnictví Michael Vít a Martina Havlíčková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku.


K aktuálním informaci k výskytu A (H1N1) vydalo ministerstvo zdravotnictví následující prohlášení:


Ministerstvo zdravotnictví ČR obdrželo z Národní referenční laboratoře pro chřipku informaci o výskytu prvního případu nakažení novou chřipkou A(H1N1) na území České republiky.


Jedná se o dospělého pacienta z Prahy, který přicestoval z oblasti se zvýšeným výskytem infekce tohoto subtypu. Klinické příznaky doposud odpovídají nekomplikovanému průběhu chřipky. Obyvatelé České republiky se v žádném případě nemusí obávat jejího rozšíření. Jedná se zatím o izolovaný případ, jehož objevení na území naší republiky formou importované infekce není nijak překvapující. Z epidemiologického i léčebného hlediska je situace řešena standardním postupem. Pacient je v současné chvíli zcela zdráv a nachází se v domácí izolaci.


Celé tiskové prohlášení MZ viz níže“Přílohy“:  TP_MZd_nova_chripka_25_05_09

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?