Stávka praktiků zrušena, jednání budou pokračovat

Vytvořeno: 15. 9. 2016 Poslední aktualizace: 15. 9. 2016

Praktiční lékaři ve středu 21. září stávkovat nebudou, vyjednávání o plnění jejich požadavků však budou dále pokračovat. Dohodli se na tom dnes (15. 9. 2016) náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp s místopředsedou Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou a ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem.

„Dohody bylo dosaženo ve všech třech základních bodech, kterými byly úhrady, kompetence a preskripční omezení v segmentu primární ambulantní péče. Úhrady porostou srovnatelně jako v jiných segmentech zdravotní péče, detaily budou upřesněny v úhradové vyhlášce. Kompetence praktiků budou dále projednány a deklarovány v příslušných dokumentech ministerstva zdravotnictví, a to zejména v oblasti předoperačních vyšetření. Se zdravotními pojišťovnami zahájíme revizi preskripčních omezení praktických lékařů,“ oznámil po skončení jednání náměstek ministra Tom Philipp.

 

 

Podle místopředsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky je výsledkem složitých jednání kompromis, který je pro Sdružení přijatelný. „Oceňujeme snahu o zlepšení postavení oboru a posílení kompetencí praktických lékařů do budoucna a také příslib navýšit platby do tohoto segmentu v příštích letech. Důvody pro plánovanou protestní akci tedy v tomto okamžiku pominuly.“

„Jsem rád, že kolegové byli vstřícní a konstruktivní a že bylo dosaženo konsenzu, o který se vždy snažíme ve všech segmentech zdravotní péče,“ uzavřel náměstek Philipp.

 

 

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail:
tisk@mzcr.cz

 

 

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?