Roadshow v rámci očkovací kampaně pokračuje, tentokrát ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

Vytvořeno: 14. 11. 2022 Poslední aktualizace: 14. 11. 2022

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek dnes v rámci putovní výstavy představil ve Fakultní nemocnici Hradec Králové společně s jejím ředitelem Alešem Hermanem očkovací kampaň s názvem „Očkujeme se pro život beze strachu“. Hostem již čtvrté zastávky roadshow byla i hlavní tvář kampaně, herec Petr Čtvrtníček.

Kromě očkovací kampaně, která má za cíl připomenout lidem preventivní protiepidemická opatření a podpořit jejich zájem o očkování, představila dnes Fakultní nemocnice Hradec Králové centrum postcovidové péče, které vyšetřilo za dobu svého působení 1800 nemocných pacientů. „Postcovidové centrum zajišťuje komplexní péči o pacienty, kteří mají dlouhodobé potíže po prodělání onemocnění covid-19. Jsem velmi rád, že zde takové centrum vzniklo. I přesto apeluji na to, aby se lidé chránili před těžkým průběhem nemoci očkováním,“ zdůraznil v Hradci Králové ministr Válek.

„Průměrný věk pacientů, kteří přicházejí do našeho centra s postcovidovými potížemi je 46 let. Víme však, že těžké průběhy se nevyhýbají ani mladším ročníkům,” uvedl ředitel FN HK MUDr. Aleš Herman, Ph.D., který se dnes nechal naočkovat druhou posilovací dávkou vakcíny proti covid-19 a také vakcínou proti chřipce.

Kampaň, jejíž součástí je také rozsáhlá informační putovní výstava, má za cíl také připomenout preventivní opatření, která zabraňují šíření infekčních nemocí. Jde zejména o nošení ochrany dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních, domovech pro seniory nebo ve špatně větratelných prostorách s velkou koncentrací lidí.

„Od začátku kampaně se do dnešního dne naočkovalo přes 352 tisíc osob, z toho 320 tisíc druhou posilovací dávkou. V některých dnech zaznamenáváme až 20 000 naočkovaných. Vnímáme, že spuštění kampaně má své výsledky i s ohledem na podzimní a zimní měsíce, ve kterých očekáváme nárůst respiračních onemocnění,“ doplnil ředitel komunikace Ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

 


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?