S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Rektoři českých univerzit a děkani lékařských fakult podporují novelu zákona č. 95 o dalším vzdělávání lékařů, zubařů a farmaceutů

Vytvořeno: 25. 1. 2017 Poslední aktualizace: 25. 1. 2017

Na společné tiskové konferenci Univerzity Karlovy a Ministerstva zdravotnictví ČR dne 24. 1. 2017 nazvané „Novela zákona 95/2004 Sb. aneb Pravda a mýty“ byly diskutovány aktuální problémy spojené s novelou zákona č. 95/2004 Sb., která se týká podmínek získávání a uznávání odborné a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta. Všichni přítomní politici, čelní představitelé univerzit a lékařských fakult i odborných lékařských společností vyjádřili podporu navrhované změně zákona, kterou 31. 1. 2017 znovu projedná poslanecká sněmovna PČR.
 

Tiskové konference se zúčastnili:

 

– prof. Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy

– JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, ministr zdravotnictví ČR

– MUDr. David Kasal, místopředseda Výboru pro zdravotnictví PČR

– prof. Štěpán Svačina, předseda ČLS JEP

– doc. Leoš Heger, poslanec  PČR

– doc. Bohuslav Svoboda, poslanec  PČR

 

Mezi zvanými byli dále rektoři Masarykovy univerzity v Brně, Ostravské univerzity a Univerzity Palackého v Olomouci, a dále děkani všech osmi lékařských fakult v České republice.

Záznam tiskové konference naleznete zde


Jste spokojeni s obsahem této stránky?