S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou informační linku ke koronaviru 1221.
Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.

V rámci opatření proti koronavirové nákaze upřednostněte, prosím, písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním setkáním na ministerstvu.

Ředitelkou Státního zdravotního ústavu se stala Barbora Macková

Vytvořeno: 6. 4. 2021 Poslední aktualizace: 6. 4. 2021

Ministr zdravotnictví Jan Blatný jmenoval na základě výsledků výběrového řízení ředitelkou Státního zdravotního ústavu MUDr. Barboru Mackovou.

Úkolem nové ředitelky bude navázat na dosavadní komplexní činnost Státního zdravotního ústavu (SZÚ), zachovat vysokou úroveň odbornosti instituce a dále ji rozvíjet v souladu s evropskou strategií Zdraví 2030, celosvětovou strategií Jedno zdraví a obecnými principy Public Health. Státní zdravotní ústav bude mít také zásadní roli v monitorování mutací koronaviru na našem území.

„Paní doktorka Macková působí ve Státním zdravotním ústavu 26 let, a proto fungování tohoto pracoviště skvěle zná. Aktuálně probíhající pandemie covid-19 jasně ukazuje důležitost rozvoje Státního zdravotního ústavu jako stěžejní instituce v systému veřejného zdravotnictví ČR nejen při komunikaci směrem k odborníkům, ale především vůči veřejnosti,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

MUDr. Barbora Macková působí ve Státním zdravotním ústavu od roku 1995. Od roku 2014 vede odborné Centrum epidemiologie a mikrobiologie. V roce 2018 byla jmenována odborným zástupcem ředitele SZÚ a od ledna 2021 byla pověřena jeho řízením. Vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se odborné přednáškové a publikační činnosti.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Barbora Peterová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?