S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Ředitelkou Státního zdravotního ústavu se stala Barbora Macková

Vytvořeno: 6. 4. 2021 Poslední aktualizace: 6. 4. 2021

Ministr zdravotnictví Jan Blatný jmenoval na základě výsledků výběrového řízení ředitelkou Státního zdravotního ústavu MUDr. Barboru Mackovou.

Úkolem nové ředitelky bude navázat na dosavadní komplexní činnost Státního zdravotního ústavu (SZÚ), zachovat vysokou úroveň odbornosti instituce a dále ji rozvíjet v souladu s evropskou strategií Zdraví 2030, celosvětovou strategií Jedno zdraví a obecnými principy Public Health. Státní zdravotní ústav bude mít také zásadní roli v monitorování mutací koronaviru na našem území.

„Paní doktorka Macková působí ve Státním zdravotním ústavu 26 let, a proto fungování tohoto pracoviště skvěle zná. Aktuálně probíhající pandemie covid-19 jasně ukazuje důležitost rozvoje Státního zdravotního ústavu jako stěžejní instituce v systému veřejného zdravotnictví ČR nejen při komunikaci směrem k odborníkům, ale především vůči veřejnosti,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

MUDr. Barbora Macková působí ve Státním zdravotním ústavu od roku 1995. Od roku 2014 vede odborné Centrum epidemiologie a mikrobiologie. V roce 2018 byla jmenována odborným zástupcem ředitele SZÚ a od ledna 2021 byla pověřena jeho řízením. Vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se odborné přednáškové a publikační činnosti.


Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Barbora Peterová, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí, e-mail: tisk@mzcr.cz


Jste spokojeni s obsahem této stránky?