S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce na neochotu Koalice soukromých lékařů ke zveřejňování smluv

Vytvořeno: 15. 5. 2014 Poslední aktualizace: 15. 5. 2014

„Jsem překvapen prohlášením Koalice soukromých lékařů, ve kterém dne 15. 5. 2014 opakovaně vyjadřují nesouhlas se zveřejňováním smluv mezi poskytovateli a pojišťovnami bez souhlasu obou smluvních stran. Podle právního názoru, který má ministerstvo zdravotnictví k dispozici, není ze strany pojišťoven důvod, aby na takový souhlas soukromých lékařů čekaly. Jako ministr zdravotnictví apeluji na pojišťovny, aby dbaly na zákonem dané právo občanů na svobodný přístup k informacím a zveřejnily informace, na které mají občané nárok. Já osobně dělám vše, abych zajistil dostatek peněz do systému zdravotnictví, proto považuji za férové zajistit naprostou transparentnost všech finančních toků v resortu,“  reagoval ministr Svatopluk Němeček.

 

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166
Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tisk@mzcr.cz

Přílohy


Jste spokojeni s obsahem této stránky?