S dotazy ke zdravotnické péči pro občany z Ukrajiny se obraťte na infolinku +420226201221volba č. 2, která je v provozu denně od 8 do 19 hodin. Linka slouží ke komunikaci v českém, ukrajinském a ruském jazyce, a to i pro případy tlumočení do českého jazyka pro poskytovatele zdravotních služeb.
Якщо у Вас виникли питання щодо охорони здоров’я громадян України, звертайтесь на інформаційну лінію +420226201221 –  варіант № 2, який працює щодня з 8:00 до 19:00. Лінія використовується для спілкування чеською, українською та російською мовами, навіть для випадків перекладу на чеську для медичних працівників.

Reakce MZ ČR na reportáž pořadu Záhady Josefa Klímy o finanční podpoře sdružení Cerebrum

Vytvořeno: 9. 7. 2019 Poslední aktualizace: 9. 7. 2019

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na nepravdivé informace, které zazněly v neděli 7. července v reportáži pořadu Záhady Josefa Klímy v Televizi Seznam.  

Není pravdou, že by stát dotace pro sdružení Cerebrum zastavil. Každé dotační řízení se řídí objektivními a dopředu jasně danými pravidly metodiky pro daný dotační program. Nejsou-li ze strany žadatele splněna, není možné dotaci z objektivních důvodů poskytnout. 

Reportáž obsahuje ještě jednu zásadní nepřesnost, a to, že péče o pacienty po úrazu mozku není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Rehabilitace i logopedie po indikaci ošetřujícího lékaře je součástí úhradové vyhlášky a je hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?