S dotazy ke covid-19 se obracejte na celorepublikovou bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221.

Z důvodů přijetí preventivních opatření žádáme občany, aby přednostně využívali nástrojů elektronická komunikace – upřednostňovali písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné tak, aby byl omezen na nezbytně nutnou úroveň osobní kontakt státních zaměstnanců, zaměstnanců a dalších úředních osob MZ s adresáty veřejné správy, s žadateli a dalšími externími osobami, a to s účinností od 12. října do 12. prosince 2020.

Reakce MZ ČR na nepravdivé tvrzení v článcích vydavatelství A11, s. r. o.

Vytvořeno: 31. 1. 2020 Poslední aktualizace: 12. 7. 2020

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na nepravdivé tvrzení v článku s názvem „Vojtěchovy záchranářské vrtulníky budou o miliardu dražší než dosud“ publikovaným v čtrnáctideníku Ze zdravotnictví číslo 1/2020 a 28. 1. 2019 také na serverech nasregion.cz a zezdravotnictvi.cz vydavatelství A11 s.r.o.

Článek s již chybným titulkem přináší zcela nepravdivou informaci, že Ministerstvo zdravotnictví vysoutěžilo na osm let osm základen za 3,8 miliardy korun, ačkoliv celková vysoutěžená cena veřejné zakázky je 2 789 860 000,- Kč a o této skutečnosti bylo vydavatelství A11 s.r.o. informováno prostřednictvím tiskové zprávy, ze které redaktor Marcel Mihalik čerpá.

Částka 3,8 miliardy korun bez DPH je předpokládaná hodnota veřejné zakázky tak, jak byla stanovena na základě znaleckého posudku, který provedlo České vysoké učení technické v Praze. Zakázku na provozování letecké záchranné služby se tak Ministerstvu zdravotnictví povedlo vysoutěžit naopak o více než miliardu levněji.

Na výše uvedené nepřesnosti již Ministerstvo zdravotnictví upozornilo redakci a požádalo o opravu. Nicméně redakce na žádost doposud nereagovala. S ohledem na to bude Ministerstvo zdravotnictví činit právní kroky a požadovat omluvu.

 


Jste spokojeni s obsahem této stránky?